
| Parameter | Value |
|---|---|
| Schedule B | 8542390000 |
| Test Condition | -40 °C to 125 °C |
| Sensing Range | 3 mT Trip, 2 mT Release |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Max Supply Voltage | 28 V |
| Max Supply Current | 4 mA |
| Max Output Current | 55 mA |
| Output Type | Open Drain |
| Type | Hall Effect Switch |
| RoHS | Non-Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 4259
Distributors
pcbx
Unit Price$0.37531
Ext.Price$0.37531
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.37531 | $0.37531 |
| 10 | $0.28811 | $2.88110 |
| 25 | $0.26495 | $6.62375 |
| 50 | $0.24366 | $12.18300 |
| 100 | $0.22570 | $22.57000 |
| 300 | $0.20744 | $62.23200 |
| 500 | $0.19065 | $95.32500 |
| 1000 | $0.17697 | $176.97000 |
| 3000 | $0.14620 | $438.60000 |
